Hascosan

Artykuł opublikowany (ostatnia modyfikacja ) przez Atopowe.pl.

HASCOSAN - płyn do kąpieli

Skład

Soybean oil - olej sojowy 80,45 g Polidocanol 15,00 g Vehiculum ad 100,00 g

Działanie

Dzięki zawartości oleju, Hascosan natłuszcza skórę przeciwdziałając tym samym utracie wilgotności i przesuszeniu. Powłoka olejowa powstająca po kąpieli przyczynia się do ochrony płaszcza lipidowego skóry. Polidocanol wywiera działanie przeciwświądowe.

Wskazania

Płyn do kąpieli Hascosan stosuje się do pielęgnacji skóry suchej, skłonnej do podrażnień. Zalecany jest również do pielęgnacji skóry ze skłonnością do świądu, alergii. Przeznaczony jest dla dzieci od 2 miesiąca życia oraz dla osób dorosłych.

Przeciwwskazania

Okres wysiewu odmiany krostkowej łuszczycy

Działania niepożądane

Bardzo rzadkie. Może wystąpić świąd, zaczerwienienie i pieczenie skóry.

Sposób użycia

Jedna nakrętka (30 ml) płynu na wannę wody. Dzieci: 5 ml na 25 l wody. Kąpiele stosować co 2-3 dni, a w razie potrzeby codziennie, w temperaturze 32-36oC (w wyższej temperaturze wywiera słabszy efekt natłuszczający) przez czas maks. 15-20 minut (w przypadku niemowląt i małych dzieci - kilka minut). Dodatkowe użycie detergentów (mydła) osłabia działanie płynu.

Stosowanie pod prysznicem: rozprowadzić płyn po wilgotnej skórze i spłukać.

Po kąpieli lekko osuszyć ręcznikiem. Uważać na oczy.

Preparat posiada atest PZH HŻ/05759/01,

  • Opakowanie Butelka a`200g, Cena 18,10 zł (luty 2006)
  • Termin ważności 1 rok,
  • Grupa terapeutyczna Preparaty keratolityczne i pielęgnacyjne,
  • Forma Płyny,

Kontakt informacyjny: tel. 71 352 95 22, e-mail: marketing@hasco-lek.pl

Przewodnik Lekarza 4/2001

Postępowanie terapeutyczne w atopowym zapaleniu skóry u dzieci (H.Szarmach, Z.Korolkiewicz)

„… W całokształcie postępowania terapeutycznego i profilaktycznego w AZS u dzieci istotne znaczenie mają kąpiele olejowe częściowe lub pełne (w zależności od stanu klinicznego). Kąpiele olejowe - oprócz ich właściwości pielęgnacyjnych i natłuszczających skórę oraz łagodzących dolegliwości świądowe (dzięki zawartym w nich odpowiednim środkom - np. polidokanol) oczyszczają skórę ze strupów zawierających liczne kolonie bakterii, łusek, resztek stosowanych miejscowo leków. … Szczególnie w nasilonych i uogólnionych objawach stanu zapalnego, kąpiele olejowe należy przeprowadzać częściej, nawet 3 razy w ciągu dnia. U dzieci w stadium AZS o charakterze przewlekłym kąpiel olejową można stosować znacznie rzadziej, co drugi lub nawet trzeci dzień….”