Pielęgnacja skóry wokół oczu

Artykuł opublikowany (ostatnia modyfikacja )

Źródło tej strony | Kategorie: pielęgnacja

Maja z forum pisze tak : Jeżeli chodzi o oczy to mój lekarz doradził mi aby Elidel rozmieszać z Xerialine 500 (może też być lipobaza) w proporcjach 1 na 1 i taką mieszanka smarować cienką warstwą skórę pod oczami.Na początku strasznie piekło i też trochę łzawiły oczy na szczęście po paru dniach nie tylko pieczenie ale nawet łzawienie ustało.

czarnamamba z forum pisze tak : A co do Cortineff, to wiem, że jest sterydem, ale na tyle słabym, że jest przeznaczony do smarowania okolic oczu. Z tego co wiem od mojej okulistki, to jest używany także przez pacjentów po operacjach oczu itp. Poza tym, ten kto stosował Cortineff chyba zauważył, że trudno dostrzec jakieś skutki uboczne, tak jak w przypadku np.Elocomu. Wiem po sobie, tam gdzie stosowałam Elocom mam białe plamy, tam gdzie Cortineff nie mam żadnych zmian.

polecam La Roche Posay - CICAPLAST delikatny krem-żel do twarzy i oczu, zero sterydów, główne jego zadanie to szybsza regeneracja naskórka.. ja prawie zawsze miałam sucha skórę powiek, strasznie łuszczącą się (okulary które noszę często upstrzone były w suchym naskórku).. już po pierwszym smarowaniu CICAPLAST, naskórek się znacznie mniej łuszczy; polecam! nie pracuję w tej firmie :)

Autor: Opublikowane w serwisie Atopowe.pl ; Licencja GNU Wolnej Dokumentacji, wersja 1.2, Listopad 2002