Pi Yan Ping („Maść 999”)

Artykuł opublikowany (ostatnia modyfikacja )

Źródło tej strony | Kategorie: leki sterydowe

Pi Yan Ping (Maść 999) - słynna chińska „cudowna maść”, polecana przez wielu specjalistów medycyny chińskiej i zielarstwa jako „w pełni bezpieczna”. Na opakowaniu zwykle nie jest podawany skład. Również ulotka przekonuje o całkowitej nieszkodliwości preparatu. My doradzamy zapoznanie się ze stroną na temat kortykosterydów.

Sterydy, znajdujące się w nie podawanym składzie maści, to dexametazon oraz dexametazon-21, syntetyczne glukokortykoidy o bardzo silnym działaniu przeciwzapalnym.

W dyskusji na forum atopowym[1] jest odnośnik do forum Alergie Dziecięce[2] w serwisie gazeta.pl, gdzie ktoś poprosił koleżankę z Chin o przetłumaczenie ulotki, i oto efekt[3]:

…w składzie wspomniany steryd (również w nazwie leku) kwas octowy, mięta, kamfora. Skutki uboczne min, to co dało się rozczytać odbarwienia skóry, poszerzenia naczyń, grzybica (?) stosowanie przy alergiach, egzemie, stanach zapalnych skóry wynikających z reakcji stresowych (dosłownie). 2 razy dziennie, przy nasileniu po konsultacji z lekarzem - 5 do 8 razy na dzień. Zastrzeżenia: Nie stosować przy zmianach z wysiękiem. Nie na duże powierzchnie i nie przez dłuższy okres - nie podano jaki. nie wskazane łączenie innych maści, nie stos. przy zakażeniach bakteryjnych, Natychmiast odstawić jeśli zmiany powiększają się lub zaogniają, nie dla karmiących i ciężarnych i nie dla małych dzieci!

Zobacz też

Linki zewnętrzne

Autor: Opublikowane w serwisie Atopowe.pl ; Licencja GNU Wolnej Dokumentacji, wersja 1.2, Listopad 2002