Głodówka lecznicza

Artykuł opublikowany (ostatnia modyfikacja )

Źródło tej strony | Kategorie: niekonwencjonalne metody leczenia diety

Głodówka lecznicza jest sposobem na oczyszczenie organizmu z toksyn i niepotrzebnych “złogów”. Organizm pozbawiony pożywienia po 2 lub 3 dniach “przestawia się” na inny tryb funkcjonowania. Proces trawienia zostaje zatrzymany, a sam organizm zaczyna spalać zapasy. Często dzieje się tak, że do obiegu wracają różne substancje, które - wcześniej odłożone w ciele - nie były “ruszane” przez organizm. Dopiero konieczność spalenia zapasów zmusza organizm do tego, aby ruszyć te złogi.

Porównanie do domu mieszkalnego

Można porównać taki organizm do domu, który zostaje pozbawiony dostaw węgla w zimie. Mieszkańcy najpierw zużywają bieżący zapas węgla. Kiedy węgiel się skończy i robi im się zimno, do pieca idą śmieci, które są pod ręką. Kiedy śmieci się skończą, mieszkańcy przeszukują cały dom i wybierają rzeczy, które nie są do niczego potrzebne, a szkoda było wyrzucić. Schodzą do piwnicy, przeglądają wszystko co tam jest i niepotrzebne przedmioty idą do pieca. Dopiero na samym końcu, jeżeli dom długo nie jest ogrzewany, do pieca idą potrzebne przedmioty, meble, stolarka drzwiowa itd.

Podczas głodówki podobne mechanizmy zachodzą w ciele człowieka. Człowiek pierwotny nie zawsze mógł zajrzeć do lodówki i kilkudniowe głodowanie kiedyś było na porządku dziennym. Nasze ciało jest wyposażone w specjalne mechanizmy radzenia sobie w takiej sytuacji.

Jeżeli chcesz przeprowadzić głodówkę, zapoznaj się z odpowiednią literaturą na ten temat.

Kontrowersja

Każda metoda ma swoich przeciwników. Osoby przeciwne głodówkom zapraszamy do przedstawienia tutaj swoich racji.

Doświadczenia

Osobiście przeprowadziłem sześciodniową głodówkę ścisłą (na samej wodzie). Miałem wtedy bardzo nasilone objawy AZS, wysięk w wielu miejscach i ogólnie czułem się fatalnie. Głodówka była dość ciężka, przyznaję, ale po tych 6 dniach wysięk znikł, inne objawy też istotnie się zmniejszyły. Po powrocie do jedzenia objawy niestety wróciły. Nieodzowny był pobyt w szpitalu.

Głodówka nie pozwoliła mi trwale wyjść z ciężkiego stanu, jednak zmniejszenie wysięków i ogólnych objawów w czasie jej przeprowadzania wskazuje na korelację pomiędzy dietą i stanem zdrowia.

Linki zewnętrzne:

http://www.glodowka.pl/

Autor: Opublikowane w serwisie Atopowe.pl ; Licencja GNU Wolnej Dokumentacji, wersja 1.2, Listopad 2002