Leki Doustne

ULOTKA DLA PACJENTA: INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKA Azomyr 0,5 mg/ml roztwór doustny desloratadyna Należy zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku. Należy zachować tę ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty, gdy potrzebna jest rada lub dodatkowa informacja. Lek ten został przepisany ściśle określonej osobie i nie należy go przekazywać innym, gdyż może im zaszkodzić, nawet jeśli objawy ich choroby są takie same.

Treść na opakowaniu calcium (Calcii lactogluconas) 200 mg jonów wapnia tabletki musujące o smaku jeżynowym 12 tabletek Skład Jedna tabletka zawiera: 200 mg jonów wapnia (w postaci laktoglukonianu wapnia - 1,55g) substancje pomocnicze: wodorowęglan sodu (109mg sodu), kwas cytrynowy, glikol polioksy-etylenowy 6000, aspartam, aromat Jeżynowy, Wskazania do stosowania stany zwiększonego zapotrzebowania na wapń (m.in. okres intensywnego wzrostu dzieci i młodzieży) profilaktyka osteoporozy, ostęomalacji i krzywicy wspomagająco w przeziębieniach i chorobach alergicznych stany niedoboru wapnia w organizmie (m.in.

Ulotka Clemastinu Klemastyna clemastine antihistaminicum R06AA Działanie: Syntetyczny niewybiórczy antagonista receptora histaminowego H1 I generacji, wykazujący również działanie cholinolityczne i uspokajające. Działa przeciwalergicznie, przeciwświądowo i przeciwobrzękowo. Po podaniu p.o. wchłania się szybko i prawie całkowicie, ulega efektowi pierwszego przejścia, dostępność biologiczna wynosi ok. 39%, tmax - 2-5 h. Czas działania klemastyny wynosi 10-12 h, niekiedy do 24 h. Działanie leku utrzymuje się długo ponieważ klemastyna gromadzi się w tkankach. t1/2 w fazie eliminacji wynosi ok.

Treść na opakowaniu FILOMAG B6 TABLETKI 60 tabletek 1 tabletka zawiera: Substancje czynne: Pirydoksyny chlorowodorek (Witamina B6;) 5 mg. Magnezu wodoroasparaginian 600 mg (tj 40 mg jonów magnezu) Substancje pomocnicze: skrobia ziemniaczana, sacharoza, ultraamylopektyna. stearynian magnezu, talk. Wskazania do stosowania: Stwierdzony niedobór magnezu i lub witaminy B6. Objawy czynnościowego niedoboru magnezu. Przeciwwskazania Hipermagnezemia Nadwrażliwość na witaminę B6. Ciężka niewydolność nerek (klirens kreatyniny mniejszy od 30 ml/min). Zaburzenia przewodnictwa przedsionkowo-komorowego (blok), bradykardia Myastenia gravis.

Flonidan - tabletki antyhistaminowe. Skład:1 tabletka zawiera 10 mg loratadyny Działanie: Substancją czynną preparatu FLONIDAN® jest loratadyna, która posiada silne właściwości przeciwalergiczne. Działa antagonistycznie w stosunku do obwodowych receptorów H1, nie wpływając na receptory H1 ośrodkowego układu nerwowego. W niewielkim stopniu przenika przez barierę krew-mózg. Loratadyna hamuje uwalnianie histaminy i leukotrienów C4 z komórek tucznych. Nie wykazuje właściwości antycholinergicznych ani uspokajających. Loratadyna jest środkiem przeciwhistaminowym o przedłużonym działaniu. Szybko wchłania się z przewodu pokarmowego, działanie występuje po 30 minutach po podaniu i utrzymuje się przez 24 godziny.

HYDROXYZINUM Hydrochloridum w syropie 0,16% syr op 250g Skład: Chlorowodorek hydroksyzyny,benzoesan sodu,mentol, esencja pomarańczowa, syrop cukrowy. Sposób użycia: Hydroksyzyna w syropie: dzieci od 1-5lat 1 łyżeczka od herbaty 2-3 razy dziennie dzieci starsze i dorośli: 1 łyżeczka stołowa 2-3 razy dziennie dzieci od 5-10 lat 1-2 łyżeczki 2-3 razy dziennie Lek wydawany jest z przepisu lekarza,na receptę. Skutki uboczne: lek ma silne działanie, usypia, powoduje niezdolność obsługi maszyn i prowadzenia pojazdów.

Hydroksyzyna hydroxyzine anxiolyticum N05BB Działanie: Działa uspokajająco i przeciwlękowo prawdopodobnie poprzez zahamowanie aktywności ośrodków w warstwie podkorowej OUN, nie hamując czynności kory mózgowej. Zmniejsza stan napięcia wewnętrznego, niepokój, napięcie lękowe, zmniejsza napięcie mięśniowe. Wykazuje właściwości przeciwhistaminowe, przeciwbólowe i przeciwwymiotne. Podana p.o. wchłania się szybko z przewodu pokarmowego i działa już po ok. 15-30 min. Maksymalne stężenie w surowicy osiąga 2-3 h po podaniu. Działanie utrzymuje się przez 6-8 h. t1/2 u dorosłych wynosi 12-20 h, u dzieci ok.

loratadine antihistaminicum R06AX Działanie: Pochodna piperydyny, długo działający lek przeciwhistaminowy II generacji, wybiórczy antagonista obwodowych receptorów H1. Nie wykazuje działania cholinolitycznego ani depresyjnego na OUN (nie powoduje sedacji, upośledzenia czynności poznawczych ani sprawności psychomotorycznej). Nie działa na receptory serotoninowe ani adrenergiczne. In vitro wywiera wpływ na komórki zapalne odczynu alergicznego. Wykazuje słabe działanie rozszerzające oskrzela, blokuje wywołany histaminą skurcz oskrzeli u chorych na astmę, zmniejsza wysiłkowy skurcz oskrzeli. Po 12 mies.

Sandimmun Neoral, 10 mg, kapsułki elastyczne Sandimmun Neoral, 25 mg, kapsułki elastyczne Sandimmun Neoral, 50 mg, kapsułki elastyczne Sandimmun Neoral, 100 mg, kapsułki elastyczne (Ciclosporinum) Należy zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku. Należy zachować tą ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty, gdy potrzebna jest rada lub dodatkowa informacja. Lek ten został przepisany ściśle określonej osobie i nie należy go przekazywać innym, gdyż może im zaszkodzić, nawet jeśli objawy ich choroby są takie same.

Telfast® 180 Fexofenadini hydrochloridum 20 tabletek powlekanych Zobacz również: Wątek na Forum Telfexo, polski odpowiednik Telfastu Inne leki antyhistaminowe Należy zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku. Należy zachować tę ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty, gdy potrzebna jest rada lub dodatkowa informacja. Lek ten został przepisany ściśle określonej osobie i nie należy go przekazywać innym, gdyż może im zaszkodzić, nawet jeśli objawy ich choroby są takie same.

Treść na opakowaniu Virlix® Cetirizini dihydrochloridum 10 mg, tabletki powlekane 20 tabletek Skład: 1 tabletka zawiera 10mg cetyryzyny dichlorowodorku Sposób użycia: doustnie, według wskazań lekarza. Chronić od światła. Przechowywać w miejsu niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze pokojowej (tj.od 15’C do 25’C). Wytwórca: PLIVA Kraków, Zakłady Farmaceutyczne Spółka Akcyjna, ul. Mogliska 80, 31-546 Kraków Świad. rej. MZiOS Nr - R/1401 Ulotka Ulotka informacyjna dla pacjenta. Należy zapoznać się z właściwościami leku przed zastosowaniem.

Treść na opakowaniu Vitaminum A 2500 (Retinoli paimitas) kapsułki elastyczne 50 kapsułek Skład 1 kapsułka zawiera: substancję czynną: Witamina A 2 500 j.m; substancje pomocnicze: olej arachidowy, żelatyna, glicerol, sól sodowa hydroksybenzoesanu etylu, sól sodowa hydroksybenzoesanu propylu, błękit patentowy E131. Dawkowanie Profilaktycznie zwykle stosuje się 1-2 kapsułki dziennie. Przechowywanie Przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w temp. pokojowej (15-25°C), w miejscu niedostępnym dla dzieci. Chronić przed światłem i wilgocią. Pozwolenie nr 8549 Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A.

Treść na opakowaniu Vitaminum B2 RIBOFLAVINUM 50 drażetek Drażetki 3mg PLIVA Kraków Skład 1 drażetki: tyboflawina 3 mg substancje pomocnicze: sacharoza, laktoza, skrobia ziemniaczana, guma arabska, talk, kwas stearynowy, skrobia pszeniczna, żelatyna, żółcień chinolinowa E 104, wosk pszczeli, wosk Carnauba. Należy zapoznać się z treścią ulotki zamieszczonej wewnątrz opakowania. Sposób użycia: jeżeli lekarz nie zaleci inaczej: dzieci od 4 roku życia i młodzież: profilaktycznie - 3-6 mg (1-2 drażetek) dziennie w dawkach podzielonych dorośli: profilaktycznie - 3-9 mg (1-3 drażetek) dziennie w dawkach podzielonych Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Treść na opakowaniu Vitaminum B6 Pyridoxini hydrochloridum 50 tabletek Tabletka, 50mg PLIVA Kraków Skład: 1 tabletka zawiera jako substancję czynną 50mg chlorowodorku pirydoksyny, oraz substancje pomocnicze: sacharozę, skrobię ziemniaczaną, talk, żelatynę, laktozę, magnezu stearynian Sposób stosowania i droga podania: Doustnie, lek należy połknąć popijając wodą. Przed rozpoczęciem leczenia należy zapoznać się z treścią załączonej ulotki. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze pokojowej, tj. od 15°C do 25°C.

Treść na opakowaniu Vitaminum PP NICOTINAMIDUM 200mg TABLETKI 20 sztuk Jedna tabletka zawiera: Substancję czynną: nikotynamid (witaminę PP) 50 mg lub 200 mg. Substancje pomocnicze: mączka ziemniaczana, talk oczyszczony, magnezu stearynian, krzemu dwutlenek koloidalny, Moviol 8-88. Lek stosowa doustnie, według wskazań lekarza. Przed zastosowaniem leku należy zapozna się z ulotką dołączoną do opakowania. Przechowywać w temperaturze do 25°C. Chronić od wilgoci. Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci Produkt leczniczy wydawany na receptę GlaxoSmithKline Pharmaceuticals S.A.

Xyzal (Levocetirizini dihydrochloridum) Tabletki powlekane 5 mg Skład: Tabletki powlekane 5 mg: substancja czynna - dichlorowodorek lewocetyryzyny oraz substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, laktoza jednowodna, dwutlenek krzemu koloidalny, stearynian magnezu, hypromeloza (E464), dwutlenek tytanu (E171), makrogol 400. Dostępne opakowania: 10, 30, 100 tabletek powlekanych Właściciel świadectwa rejestracji: UCB Farchim S.A., Z.I. de Planchy, Chemin de Croix Blanche, Bulle, Szwajcaria Miejsce wytwarzania: UCB Pharma S.A., Via Praglia 15, I-10044 Pianezza (TO)., Włochy Wskazania i opis preparatu Xyzal Xyzal jest lekiem przeciwalergicznym wskazanym w leczeniu: sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa (katar sienny) przewlekłego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa alergicznego zapalenia spojówek przewlekłej idiopatycznej pokrzywki Zalecane środki ostrożności Leku Xyzal nie należy stosować: w przypadku nadwrażliwości (alergii) na dichlorowodorek lewocetyryzyny, na inne składniki leku lub na jakąkolwiek substancję o podobnej budowie chemicznej, u pacjentów z ciężką niewydolnością nerek, u pacjentów z zaburzeniami wrodzonymi takimi jak: nietolerancja galaktozy, niedobór Lapp laktazy lub złe wchłanianie glukozo-galaktozy.

Treść na opakowaniu Zyrtec® UCB Cetirizini dihydrochloridum 10 mg, tabletki powlekane 7 tabletek Skład: substancja czynna: 10 mg cetyryzyny dichlorowodorku; substancje pomocnicze: m.in. laktoza jednowodna Przechowywanie: Brak specjalnych zaleceń dotyczących przechowywania. Lek przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Pozwolenie nr: 11212 Sposób stosowania: Doustnie, zgodnie z zaleceniami zawartymi w ulotce lub według zaleceń lekarza. Szczegółowe informacje w ulotce. Lek wydawany bez recepty Przedmiot odpowiedzialny: Vedim Sp. z o.o. ul.