Leki Antyhistaminowe

Loratadinum 10 miligramów, tabletki. Należy zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku. Należy zachować tę ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty, gdy potrzebna jest rada lub dodatkowa informacja. Lek ten został przepisany ściśle określonej osobie i nie należy go przekazywać innym, gdyż może im zaszkodzić, nawet jeśli objawy ich choroby są takie same. Skład 1 tabletka zawiera: substancję czynną: loratadyna 10 miligramów; substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia zżelowana, laktoza bezwodna, krospowidon, krzemionka koloidalna, magnezu stearynian, kwas stearynowy.

10 mg, tabletki powlekane (Cetirizini dihydrochloridum) Należy zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku. Należy zachować tę ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty, gdy potrzebna jest rada lub dodatkowa informacja. Lek ten został przepisany ściśle określonej osobie i nie należy go przekazywać innym, gdyż może im zaszkodzić, nawet jeśli objawy ich choroby są takie same. Skład Lek Alermed tabletki powlekane zawiera substancję czynną: dichlorowodorek certyzyny.

Nazwa handlowa: Allertec Nazwa międzynarodowa: cetirizine Ulotka producenta Informacja o leku dla pacjenta Należy zapoznać się z właściwościami leku przed zastosowaniem ALLERTEC® Cetirizini dihydrochloridum tabletki powlekane 10 mg Skład substancja czynna: dichlorowodorek cetyryzyny 10 mg substancje pomocnicze: laktoza, celuloza mikrokrystaliczna, skrobia kukurydziana, poliwidon 25, stearynian magnezu, skrobi glikolan sodu, dwutlenek krzemu koloidalny, laurylosiarczan sodu skład otoczki: hydroksypropylometyloceluloza, makrogol 6000 Opis działania Cetyryzyna jest silnie działającym, selektywnym lekiem przeciwhistaminowym II generacji blokującym receptor H1.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z jego właściwościami. Amertil ® Cetirizini dihydrochloridum Tabletki powlekane 10 mg Skład tabletki: Substancja czynna: dwuchlorowodorek cetyryzyny 10 mg. Substancje pomocnicze: laktoza, celuloza mkrokrystaliczna, skrobia modyfikowana, stearynian magnezu, hydroksypropylometyloceluloza, dwutlenek tytanu, glikol polietylenowy. Opis działania: W tabletkach AMERTIL substancją aktywną jest cetyryzyna będąca lekiem przeciwhistaminowym drugiej generacji o silnym i długotrwałym działaniu. Jest wybiórczym antagonistą receptorów histaminowych typu H1. Nie wykazuje powinowactwa do receptorów cholinergicznych i serotoninergicznych oraz nie przenika przez barierę krew-mózg, dzięki czemu pozbawiona jest niekorzystnych właściwości sedatywnych.

Atarax, 10 mg, tabletki powlekane Atarax, 25 mg, tabletki powlekane Hydroxyzini hydrochloridum Należy uważnie zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować tę ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty w razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości. Lek ten przepisano ściśle określonej osobie. Nie należy go przekazywać innym. Lek może zaszkodzić innej osobie, nawet jeśli objawy jej choroby są takie same.

ULOTKA DLA PACJENTA: INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKA Azomyr 0,5 mg/ml roztwór doustny desloratadyna Należy zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku. Należy zachować tę ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty, gdy potrzebna jest rada lub dodatkowa informacja. Lek ten został przepisany ściśle określonej osobie i nie należy go przekazywać innym, gdyż może im zaszkodzić, nawet jeśli objawy ich choroby są takie same.

Bilaxten, 20 mg, tabletki Bilastinum Należy zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku Należy zachować tę ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać Należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty w razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości. Lek ten przepisano ściśle określonej osobie. Nie należy go przekazywać innym. Lek może zaszkodzić innej osobie, nawet jeśli objawy jej choroby są takie same. Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie.

Cetyryzyna cetirizine antihistaminicum R06AE Działanie: Pochodna piperazyny, karboksylowany metabolit hydroksyzyny. Silny i wybiórczy antagonista obwodowych receptorów histaminowych H1, lek przeciwhistaminowy II generacji. W niewielkim stopniu przenika przez barierę krew-mózg, nie wywiera działania sedatywnego. Nie wpływa na receptory cholinergiczne, 5HT2, D2, a1, muskarynowe ani na kanały wapniowe. Cetyryzyna we wczesnej fazie reakcji alergicznej zmniejsza ilość endo- i egzogennej histaminy w bezpośrednim sąsiedztwie rec. H1 i hamuje wywołany nią odczyn skórny. W późniejszej fazie hamuje migrację komórek uczestniczących w procesie zapalnym, szczególnie eozynofilów w skórze i spojówkach oraz zmniejsza ilość uwalnianych przez nie mediatorów odczynu zapalnego, które mogą powodować uszkodzenia nabłonka dróg oddechowych i przyczyniać się do rozwoju astmy oskrzelowej.

Clarinase Skład leku: 1 tabletka zawiera 120 mg siarczanu pseudoefedryny i 5 mg loratadyny Opis działania : Loratadyna jest lekiem przeciwhistaminowym o długim działaniu (wynoszącym ok. 12 godz.po dawce 5 mg.) selektywnie blokującym receptory H1. Łagodzi objawy alergicznego nieżytu nosa. Siarczan pseudefedryny jest krótko działającym (4-6 godz.) lekiem sympatykomimetycznym, który powoduje skurcz naczyń, znosząc w ten sposób obrzęk śluzówki. Forma preparatu umożliwia równie długie działanie obu składników. Wskazania: Wskazane są do objawowego leczenia sezonowego, alergicznego i naczynioruchowego nieżytu nosa z objawami w postaci kichania, wycieku z nosa, nieropnej wydzieliny, podrażnienia z uczuciem pieczenia, łzawienia oraz alergicznego podrażnienia oczu.

CLARITINE ® Loratadinum 10 mg, tabletki Należy zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku. Należy zachować tę ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty, gdy potrzebna jest rada lub dodatkowa informacja. Lek ten został przepisany ściśle określonej osobie i nie należy go przekazywać innym, gdyż może im zaszkodzić, nawet jeśli objawy ich choroby są takie same. Skład: Substancją czynną jest loratadyna w dawce 10 mg.

Clatra, 20 mg, tabletki Bilastinum Należy zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku Należy zachować tę ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać Należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty w razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości. Lek ten przepisano ściśle określonej osobie. Nie należy go przekazywać innym. Lek może zaszkodzić innej osobie, nawet jeśli objawy jej choroby są takie same. Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie.

Ulotka Clemastinu Klemastyna clemastine antihistaminicum R06AA Działanie: Syntetyczny niewybiórczy antagonista receptora histaminowego H1 I generacji, wykazujący również działanie cholinolityczne i uspokajające. Działa przeciwalergicznie, przeciwświądowo i przeciwobrzękowo. Po podaniu p.o. wchłania się szybko i prawie całkowicie, ulega efektowi pierwszego przejścia, dostępność biologiczna wynosi ok. 39%, tmax - 2-5 h. Czas działania klemastyny wynosi 10-12 h, niekiedy do 24 h. Działanie leku utrzymuje się długo ponieważ klemastyna gromadzi się w tkankach. t1/2 w fazie eliminacji wynosi ok.

CLEMASTINUM WZF (Clemastinum) 1 mg, tabletki Należy zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku. Należy zachować tę ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty, gdy potrzebna jest rada lub dodatkowa informacja. Lek ten został przepisany ściśle określonej osobie i nie należy go przekazywać innym, gdyż może im zaszkodzić, nawet jeśli objawy ich choroby są takie same. Skład: Jedna tabletka zawiera jako substancję czynną: 1 mg klemastyny (w postaci klemastyny fumaranu) oraz substancje pomocnicze: laktozę jednowodną, skrobię ryżową, powidon K-25, magnezu stearynian, talk.

Diphergan® Promethazine Sedativum, antihistaminicum ATC: R 06 AD 02 Jelfa draż.: (10 mg) 20 szt. (Rp) PP draż.: (25 mg) 20 szt. (Rp) PP Skład 1 draż. zawiera 10 mg lub 25 mg prometazyny w postaci chlorowodorku. Działanie Pochodna fenotiazyny, lek o silnych własnościach przeciwhistaminowych, przeciwuczuleniowych i neuroleptycznych. Działa także przeciwwymiotnie, przeciwświądowo, nasennie i miejscowo znieczulająco. Działanie przeciwhistaminowe utrzymuje się przez 6-12 h. Wskazania Astma oskrzelowa, choroba posurowicza, obrzęk Quincke’go, pokrzywka, rumień, świąd różnego pochodzenia, choroba lokomocyjna, odczyny poprzetoczeniowe, skórne odczyny alergiczne.

Fenistil® NAZWA ŚRODKA FARMACEUTYCZNEGO Fenistil® POSTAĆ FARMACEUTYCZNA Kapsułki o przedłużonym uwalnianiu, 4 mg SKŁAD LEKU Substancja czynna: maleinian dimetindenu 4 mg Substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, mikrokrystaliczna celuloza, skrobia zżelatynizowana, kwas glutaminowy, emulsja silikonowa, metylohydroksypropyloceluloza, dwutlenek tytanu, talk, Eudragit NE 30D, ECD 30 Skład otoczki: żelatyna, dwutlenek tytanu, czerwony tlenek żelaza, żółty tlenek żelaza. OPIS DZIAŁANIA Preparat Fenistil zawiera substancję czynną maleinian dimetindenu, który jest pochodną fenindenu i antagonistą receptorów histaminowych H1.

Flonidan - tabletki antyhistaminowe. Skład:1 tabletka zawiera 10 mg loratadyny Działanie: Substancją czynną preparatu FLONIDAN® jest loratadyna, która posiada silne właściwości przeciwalergiczne. Działa antagonistycznie w stosunku do obwodowych receptorów H1, nie wpływając na receptory H1 ośrodkowego układu nerwowego. W niewielkim stopniu przenika przez barierę krew-mózg. Loratadyna hamuje uwalnianie histaminy i leukotrienów C4 z komórek tucznych. Nie wykazuje właściwości antycholinergicznych ani uspokajających. Loratadyna jest środkiem przeciwhistaminowym o przedłużonym działaniu. Szybko wchłania się z przewodu pokarmowego, działanie występuje po 30 minutach po podaniu i utrzymuje się przez 24 godziny.

HYDROXYZINUM Hydrochloridum w syropie 0,16% syr op 250g Skład: Chlorowodorek hydroksyzyny,benzoesan sodu,mentol, esencja pomarańczowa, syrop cukrowy. Sposób użycia: Hydroksyzyna w syropie: dzieci od 1-5lat 1 łyżeczka od herbaty 2-3 razy dziennie dzieci starsze i dorośli: 1 łyżeczka stołowa 2-3 razy dziennie dzieci od 5-10 lat 1-2 łyżeczki 2-3 razy dziennie Lek wydawany jest z przepisu lekarza,na receptę. Skutki uboczne: lek ma silne działanie, usypia, powoduje niezdolność obsługi maszyn i prowadzenia pojazdów.

Hydroksyzyna hydroxyzine anxiolyticum N05BB Działanie: Działa uspokajająco i przeciwlękowo prawdopodobnie poprzez zahamowanie aktywności ośrodków w warstwie podkorowej OUN, nie hamując czynności kory mózgowej. Zmniejsza stan napięcia wewnętrznego, niepokój, napięcie lękowe, zmniejsza napięcie mięśniowe. Wykazuje właściwości przeciwhistaminowe, przeciwbólowe i przeciwwymiotne. Podana p.o. wchłania się szybko z przewodu pokarmowego i działa już po ok. 15-30 min. Maksymalne stężenie w surowicy osiąga 2-3 h po podaniu. Działanie utrzymuje się przez 6-8 h. t1/2 u dorosłych wynosi 12-20 h, u dzieci ok.

Ketotifen (fumaran ketotifenu) Tabletki 1mg Syrop (bez etanolu) 20mg/100ml Skład: Ketotifen (= fumaran ketotifenu) 0,200mg Esencja truskawkowa 0,100mg Propylu hydroksybenzoesan 0,167mg Metylu hydroksybenzoesan 0,333mg Kwas cytrynowy H2O 2,3mg Sodu wodorofosforan 12H2O 8,07mg Cukier rafinowany 300mg Sorbitol 350mg Woda destylowana do 1ml Właściwości i działanie Lek o działanie przeciwhistaminowym i przeciwanafilaktycznym, antagonista receptorów histaminowych H1. Nie działa doraźnie. Ketotifen po podaniu doustnym wchłania się niemal całkowicie. Największe stężenie w osoczu występuje po 2-4 godzin po podaniu leku, z białkami osocza wiąże się w około 75%, a wydalany jest dwufazowo.

Letizen Cetirizini dihydrochloridum Tabletki powlekane. Skład 1 tabletka powlekana zawiera 10 mg dichlorowodorku cetyryzyny. Substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, poliwidon, stearynian magnezu, hypromeloza, dwutlenek tytanu, makrogol, trioctan glicerolu. Opis działania Preparat Letizen zawiera cetyryzynę, która należy do grupy leków przeciwhistaminowych. Lek hamuje działanie histaminy, która uwalnia się i uczynnia w trakcie reakcji uczuleniowej. Rezultatem działania histaminy są dolegliwości, które pojawiają się w uczuleniowych schorzeniach błony śluzowej nosa, spojówek i skóry.

Lirra, 5 mg, tabletki powlekane “Levocetirizini dihydrochloridum “ Należy zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku. Należy zachować tę ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty, gdy potrzebna jest rada lub dodatkowa informacja. Lek ten został przepisany ściśle określonej osobie i nie należy go przekazywać innym, gdyż może im zaszkodzić, nawet jeśli objawy ich choroby są takie same. Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane nie wymienione w ulotce, należy powiadomić lekarza lub farmaceutę.

”‘Lirra Gem, 5 mg, tabletki powlekane “’ “Levocetirizini dihydrochloridum “ ”‘Należy uważnie zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. “’ Lek ten należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza lub farmaceuty. Należy zachować tę ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Należy zwrócić się do farmaceuty, jeśli potrzebna jest rada lub dodatkowa informacja. Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie możliwe objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie.

loratadine antihistaminicum R06AX Działanie: Pochodna piperydyny, długo działający lek przeciwhistaminowy II generacji, wybiórczy antagonista obwodowych receptorów H1. Nie wykazuje działania cholinolitycznego ani depresyjnego na OUN (nie powoduje sedacji, upośledzenia czynności poznawczych ani sprawności psychomotorycznej). Nie działa na receptory serotoninowe ani adrenergiczne. In vitro wywiera wpływ na komórki zapalne odczynu alergicznego. Wykazuje słabe działanie rozszerzające oskrzela, blokuje wywołany histaminą skurcz oskrzeli u chorych na astmę, zmniejsza wysiłkowy skurcz oskrzeli. Po 12 mies.

Mizollen - ulotka. Indeks farmakologiczny: antihistaminicum Mechanizm działania: Długo działający lek przeciwhistaminowy II generacji selektywnie blokujący obwodowe receptory histaminowe H1. Nie wykazuje działania przeciwcholinergicznego i przeciwserotoninowego. Podana doustnie wchłania się szybko i rozpoczyna działanie po około 1h, które utrzymuje się około 24h. Wskazania: sezonowy alergiczny nieżyt nosa i spojówek całoroczny alergiczny nieżyt nosa i spojówek pokrzywka Ciąża: Przeprowadzone badania na zwierzętach nie wskazują na istnienie ryzyka dla płodu jednak nie przeprowadzono odpowiednich badań z grupą kontrolną ludzi lub przeprowadzone badania na zwierzętach wykazały niepożądany wpływ na płód jednak przeprowadzone badania nie potwierdziły ryzyka dla płodu.

Peritol, 4 mg, tabletki Cyproheptadini hydrochloridum Należy zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku.“’ Należy zachować tę ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty, gdy potrzebna jest rada lub dodatkowa informacja. Lek ten został przepisany ściśle określonej osobie i nie należy go przekazywać innym, gdyż może im zaszkodzić, nawet jeśli objawy ich choroby są takie same. Jeżeli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane nie wymienione w ulotce, należy powiadomić lekarza lub farmaceutę.

Nazwa handlowa: Pozitan Nazwa międzynarodowa: KETOTIFENUM Postacie występowania leku: tabletki Działanie Nie dopuszcza do pojawienia się reakcji uczuleniowych ze strony oskrzeli i innych narządów. Hamuje uwalnianie histaminy z komórek tucznych. Zastosowanie Przy zapobieganiu napadom dychawicy oskrzelowej. W alergicznym nieżycie nosa, alergicznym zapaleniu skóry, uczuleniu wieloukładowym. Jakie są zasady przyjmowania leku? Dawkowanie Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz prowadzący, najczęściej 2 razy dziennie (rano i wieczorem), podczas spożywania posiłku. Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek w odpowiednim czasie!

promethazine antihistaminicum R06AD Działanie: Antagonista receptorów H1 I generacji, pochodna fenotiazyny. Wykazuje działanie przeciwhistaminowe, depresyjne na OUN, cholinolityczne, przeciwwymiotne, uspokajające, nasenne. Wykazuje korzystne działanie w chorobie lokomocyjnej; zmniejsza pobudzenie przedsionkowe oraz hamuje działanie błędnikowe. Przenika przez barierę krew-mózg i wywiera działanie uspokajające przez hamowanie N-metylotransferazy histaminowej, blokowanie ośrodkowych receptorów histaminowych, blokowanie receptorów odpowiedzialnych za wychwyt serotoniny, acetylocholiny oraz przez pobudzenie receptorów a-adrenergicznych. Dobrze się wchłania po podaniu p.o. Działanie leku rozpoczyna się ok.

Loratidinum 10 mg, tabletki Należy zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku. Należy zachować tę ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty, gdy potrzebna jest rada lub dodatkowa informacja. Lek ten został przepisany ściśle określonej osobie i nie należy go przekazywać innym, gdyż może im zaszkodzić, nawet jeśli objawy ich choroby są takie same. Skład leku 1 tabletka zawiera substancję czynną: loratadynę 10 mg.

Rupafin 10 mg, tabletki (Rupatadinum) Należy zapoznać się z treścią ulotki przed zażyciem leku. Należy zachować tę ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty w razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości. Lek ten przepisano ściśle określonej osobie. Nie należy go przekazywać innym. Lek może zaszkodzić innej osobie, nawet jeśli objawy jej choroby są takie same. Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie.

Telfast® 180 Fexofenadini hydrochloridum 20 tabletek powlekanych Zobacz również: Wątek na Forum Telfexo, polski odpowiednik Telfastu Inne leki antyhistaminowe Należy zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku. Należy zachować tę ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty, gdy potrzebna jest rada lub dodatkowa informacja. Lek ten został przepisany ściśle określonej osobie i nie należy go przekazywać innym, gdyż może im zaszkodzić, nawet jeśli objawy ich choroby są takie same.

Telfexo 120 mg, tabletki powlekane Telfexo 180 mg, tabletki powlekane Fexofenadini hydrochloridum Zobacz również: Wątek na Forum Należy zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku. Należy zachować tę ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty, gdy potrzebna jest rada lub dodatkowa informacja. Lek ten został przepisany ściśle określonej osobie i nie należy go przekazywać innym, gdyż może im zaszkodzić, nawet jeśli objawy ich choroby są takie same.

Treść na opakowaniu Virlix® Cetirizini dihydrochloridum 10 mg, tabletki powlekane 20 tabletek Skład: 1 tabletka zawiera 10mg cetyryzyny dichlorowodorku Sposób użycia: doustnie, według wskazań lekarza. Chronić od światła. Przechowywać w miejsu niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze pokojowej (tj.od 15’C do 25’C). Wytwórca: PLIVA Kraków, Zakłady Farmaceutyczne Spółka Akcyjna, ul. Mogliska 80, 31-546 Kraków Świad. rej. MZiOS Nr - R/1401 Ulotka Ulotka informacyjna dla pacjenta. Należy zapoznać się z właściwościami leku przed zastosowaniem.

Xyzal (Levocetirizini dihydrochloridum) Tabletki powlekane 5 mg Skład: Tabletki powlekane 5 mg: substancja czynna - dichlorowodorek lewocetyryzyny oraz substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, laktoza jednowodna, dwutlenek krzemu koloidalny, stearynian magnezu, hypromeloza (E464), dwutlenek tytanu (E171), makrogol 400. Dostępne opakowania: 10, 30, 100 tabletek powlekanych Właściciel świadectwa rejestracji: UCB Farchim S.A., Z.I. de Planchy, Chemin de Croix Blanche, Bulle, Szwajcaria Miejsce wytwarzania: UCB Pharma S.A., Via Praglia 15, I-10044 Pianezza (TO)., Włochy Wskazania i opis preparatu Xyzal Xyzal jest lekiem przeciwalergicznym wskazanym w leczeniu: sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa (katar sienny) przewlekłego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa alergicznego zapalenia spojówek przewlekłej idiopatycznej pokrzywki Zalecane środki ostrożności Leku Xyzal nie należy stosować: w przypadku nadwrażliwości (alergii) na dichlorowodorek lewocetyryzyny, na inne składniki leku lub na jakąkolwiek substancję o podobnej budowie chemicznej, u pacjentów z ciężką niewydolnością nerek, u pacjentów z zaburzeniami wrodzonymi takimi jak: nietolerancja galaktozy, niedobór Lapp laktazy lub złe wchłanianie glukozo-galaktozy.

Nazwa handlowa leku: Zaditen Syrop, 100 ml, cena 27 zł. (grudzień 2005) Według opinii lekarzy - Zaditen to oryginalny ketotifen a nie jego polski odpowiednik który jest o wiele gorszej jakości. Nazwa międzynarodowa: KETOTIFENUM Postacie występowania leku: syrop, tabletki Jak działa lek? Nie dopuszcza do pojawienia się reakcji uczuleniowych ze strony oskrzeli i innych narządów. Hamuje uwalnianie histaminy z komórek tucznych. Kiedy lek ma zastosowanie? Przy zapobieganiu napadom dychawicy oskrzelowej. W alergicznym nieżycie nosa, alergicznym zapaleniu skóry, uczuleniu wieloukładowym.

Treść na opakowaniu Zyrtec® UCB Cetirizini dihydrochloridum 10 mg, tabletki powlekane 7 tabletek Skład: substancja czynna: 10 mg cetyryzyny dichlorowodorku; substancje pomocnicze: m.in. laktoza jednowodna Przechowywanie: Brak specjalnych zaleceń dotyczących przechowywania. Lek przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Pozwolenie nr: 11212 Sposób stosowania: Doustnie, zgodnie z zaleceniami zawartymi w ulotce lub według zaleceń lekarza. Szczegółowe informacje w ulotce. Lek wydawany bez recepty Przedmiot odpowiedzialny: Vedim Sp. z o.o. ul.