Leki Antyhistaminowe Ii Generacji

Loratadinum 10 miligramów, tabletki. Należy zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku. Należy zachować tę ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty, gdy potrzebna jest rada lub dodatkowa informacja. Lek ten został przepisany ściśle określonej osobie i nie należy go przekazywać innym, gdyż może im zaszkodzić, nawet jeśli objawy ich choroby są takie same. Skład 1 tabletka zawiera: substancję czynną: loratadyna 10 miligramów; substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia zżelowana, laktoza bezwodna, krospowidon, krzemionka koloidalna, magnezu stearynian, kwas stearynowy.

10 mg, tabletki powlekane (Cetirizini dihydrochloridum) Należy zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku. Należy zachować tę ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty, gdy potrzebna jest rada lub dodatkowa informacja. Lek ten został przepisany ściśle określonej osobie i nie należy go przekazywać innym, gdyż może im zaszkodzić, nawet jeśli objawy ich choroby są takie same. Skład Lek Alermed tabletki powlekane zawiera substancję czynną: dichlorowodorek certyzyny.

Nazwa handlowa: Allertec Nazwa międzynarodowa: cetirizine Ulotka producenta Informacja o leku dla pacjenta Należy zapoznać się z właściwościami leku przed zastosowaniem ALLERTEC® Cetirizini dihydrochloridum tabletki powlekane 10 mg Skład substancja czynna: dichlorowodorek cetyryzyny 10 mg substancje pomocnicze: laktoza, celuloza mikrokrystaliczna, skrobia kukurydziana, poliwidon 25, stearynian magnezu, skrobi glikolan sodu, dwutlenek krzemu koloidalny, laurylosiarczan sodu skład otoczki: hydroksypropylometyloceluloza, makrogol 6000 Opis działania Cetyryzyna jest silnie działającym, selektywnym lekiem przeciwhistaminowym II generacji blokującym receptor H1.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z jego właściwościami. Amertil ® Cetirizini dihydrochloridum Tabletki powlekane 10 mg Skład tabletki: Substancja czynna: dwuchlorowodorek cetyryzyny 10 mg. Substancje pomocnicze: laktoza, celuloza mkrokrystaliczna, skrobia modyfikowana, stearynian magnezu, hydroksypropylometyloceluloza, dwutlenek tytanu, glikol polietylenowy. Opis działania: W tabletkach AMERTIL substancją aktywną jest cetyryzyna będąca lekiem przeciwhistaminowym drugiej generacji o silnym i długotrwałym działaniu. Jest wybiórczym antagonistą receptorów histaminowych typu H1. Nie wykazuje powinowactwa do receptorów cholinergicznych i serotoninergicznych oraz nie przenika przez barierę krew-mózg, dzięki czemu pozbawiona jest niekorzystnych właściwości sedatywnych.

Cetyryzyna cetirizine antihistaminicum R06AE Działanie: Pochodna piperazyny, karboksylowany metabolit hydroksyzyny. Silny i wybiórczy antagonista obwodowych receptorów histaminowych H1, lek przeciwhistaminowy II generacji. W niewielkim stopniu przenika przez barierę krew-mózg, nie wywiera działania sedatywnego. Nie wpływa na receptory cholinergiczne, 5HT2, D2, a1, muskarynowe ani na kanały wapniowe. Cetyryzyna we wczesnej fazie reakcji alergicznej zmniejsza ilość endo- i egzogennej histaminy w bezpośrednim sąsiedztwie rec. H1 i hamuje wywołany nią odczyn skórny. W późniejszej fazie hamuje migrację komórek uczestniczących w procesie zapalnym, szczególnie eozynofilów w skórze i spojówkach oraz zmniejsza ilość uwalnianych przez nie mediatorów odczynu zapalnego, które mogą powodować uszkodzenia nabłonka dróg oddechowych i przyczyniać się do rozwoju astmy oskrzelowej.

Clarinase Skład leku: 1 tabletka zawiera 120 mg siarczanu pseudoefedryny i 5 mg loratadyny Opis działania : Loratadyna jest lekiem przeciwhistaminowym o długim działaniu (wynoszącym ok. 12 godz.po dawce 5 mg.) selektywnie blokującym receptory H1. Łagodzi objawy alergicznego nieżytu nosa. Siarczan pseudefedryny jest krótko działającym (4-6 godz.) lekiem sympatykomimetycznym, który powoduje skurcz naczyń, znosząc w ten sposób obrzęk śluzówki. Forma preparatu umożliwia równie długie działanie obu składników. Wskazania: Wskazane są do objawowego leczenia sezonowego, alergicznego i naczynioruchowego nieżytu nosa z objawami w postaci kichania, wycieku z nosa, nieropnej wydzieliny, podrażnienia z uczuciem pieczenia, łzawienia oraz alergicznego podrażnienia oczu.

Flonidan - tabletki antyhistaminowe. Skład:1 tabletka zawiera 10 mg loratadyny Działanie: Substancją czynną preparatu FLONIDAN® jest loratadyna, która posiada silne właściwości przeciwalergiczne. Działa antagonistycznie w stosunku do obwodowych receptorów H1, nie wpływając na receptory H1 ośrodkowego układu nerwowego. W niewielkim stopniu przenika przez barierę krew-mózg. Loratadyna hamuje uwalnianie histaminy i leukotrienów C4 z komórek tucznych. Nie wykazuje właściwości antycholinergicznych ani uspokajających. Loratadyna jest środkiem przeciwhistaminowym o przedłużonym działaniu. Szybko wchłania się z przewodu pokarmowego, działanie występuje po 30 minutach po podaniu i utrzymuje się przez 24 godziny.

Letizen Cetirizini dihydrochloridum Tabletki powlekane. Skład 1 tabletka powlekana zawiera 10 mg dichlorowodorku cetyryzyny. Substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, poliwidon, stearynian magnezu, hypromeloza, dwutlenek tytanu, makrogol, trioctan glicerolu. Opis działania Preparat Letizen zawiera cetyryzynę, która należy do grupy leków przeciwhistaminowych. Lek hamuje działanie histaminy, która uwalnia się i uczynnia w trakcie reakcji uczuleniowej. Rezultatem działania histaminy są dolegliwości, które pojawiają się w uczuleniowych schorzeniach błony śluzowej nosa, spojówek i skóry.

loratadine antihistaminicum R06AX Działanie: Pochodna piperydyny, długo działający lek przeciwhistaminowy II generacji, wybiórczy antagonista obwodowych receptorów H1. Nie wykazuje działania cholinolitycznego ani depresyjnego na OUN (nie powoduje sedacji, upośledzenia czynności poznawczych ani sprawności psychomotorycznej). Nie działa na receptory serotoninowe ani adrenergiczne. In vitro wywiera wpływ na komórki zapalne odczynu alergicznego. Wykazuje słabe działanie rozszerzające oskrzela, blokuje wywołany histaminą skurcz oskrzeli u chorych na astmę, zmniejsza wysiłkowy skurcz oskrzeli. Po 12 mies.

Mizollen - ulotka. Indeks farmakologiczny: antihistaminicum Mechanizm działania: Długo działający lek przeciwhistaminowy II generacji selektywnie blokujący obwodowe receptory histaminowe H1. Nie wykazuje działania przeciwcholinergicznego i przeciwserotoninowego. Podana doustnie wchłania się szybko i rozpoczyna działanie po około 1h, które utrzymuje się około 24h. Wskazania: sezonowy alergiczny nieżyt nosa i spojówek całoroczny alergiczny nieżyt nosa i spojówek pokrzywka Ciąża: Przeprowadzone badania na zwierzętach nie wskazują na istnienie ryzyka dla płodu jednak nie przeprowadzono odpowiednich badań z grupą kontrolną ludzi lub przeprowadzone badania na zwierzętach wykazały niepożądany wpływ na płód jednak przeprowadzone badania nie potwierdziły ryzyka dla płodu.

Loratidinum 10 mg, tabletki Należy zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku. Należy zachować tę ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty, gdy potrzebna jest rada lub dodatkowa informacja. Lek ten został przepisany ściśle określonej osobie i nie należy go przekazywać innym, gdyż może im zaszkodzić, nawet jeśli objawy ich choroby są takie same. Skład leku 1 tabletka zawiera substancję czynną: loratadynę 10 mg.

Rupafin 10 mg, tabletki (Rupatadinum) Należy zapoznać się z treścią ulotki przed zażyciem leku. Należy zachować tę ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty w razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości. Lek ten przepisano ściśle określonej osobie. Nie należy go przekazywać innym. Lek może zaszkodzić innej osobie, nawet jeśli objawy jej choroby są takie same. Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie.

Treść na opakowaniu Virlix® Cetirizini dihydrochloridum 10 mg, tabletki powlekane 20 tabletek Skład: 1 tabletka zawiera 10mg cetyryzyny dichlorowodorku Sposób użycia: doustnie, według wskazań lekarza. Chronić od światła. Przechowywać w miejsu niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze pokojowej (tj.od 15’C do 25’C). Wytwórca: PLIVA Kraków, Zakłady Farmaceutyczne Spółka Akcyjna, ul. Mogliska 80, 31-546 Kraków Świad. rej. MZiOS Nr - R/1401 Ulotka Ulotka informacyjna dla pacjenta. Należy zapoznać się z właściwościami leku przed zastosowaniem.

Treść na opakowaniu Zyrtec® UCB Cetirizini dihydrochloridum 10 mg, tabletki powlekane 7 tabletek Skład: substancja czynna: 10 mg cetyryzyny dichlorowodorku; substancje pomocnicze: m.in. laktoza jednowodna Przechowywanie: Brak specjalnych zaleceń dotyczących przechowywania. Lek przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Pozwolenie nr: 11212 Sposób stosowania: Doustnie, zgodnie z zaleceniami zawartymi w ulotce lub według zaleceń lekarza. Szczegółowe informacje w ulotce. Lek wydawany bez recepty Przedmiot odpowiedzialny: Vedim Sp. z o.o. ul.