Edytuj tę stronę na github.com

Nie diagnozuj się samodzielnie. Jeżeli chcesz wiedzieć czy masz AZS czy nie, skonsultuj się z lekarzem.

Jak robić zdjęcia skóry

Zanim wyślesz tu zdjęcia, przejrzyj poradnik jak robić zdjęcia skóry.

JB

Grafika:GRAFIKA.BUZIA.JPG Grafika:GRAFIKA.BUZIA2.JPG Grafika:GRAFIKA.BUZIA3.JPG

Taka wysypka utrzymuje sie u mojego syna od urodzenia bez przerwy. Podobno na 100% AZS.

Plamki u niemowlęcia

Zdjęcia 2-miesięcznego Krzysia z jego pierwszymi problemami skórnymi na buzi. Wtedy jeszcze nie stwierdzono u niego żadnej konkretnej choroby, było jednak podejrzenie o AZS.

Grafika:DSC04888.jpg Grafika:DSC04796.jpg

Poniżej są zdjęcia Krzysia z lutego 2006, dziecko ma 6 miesięcy.

Grafika:DSC07044.jpg Grafika:DSC07084.jpg Grafika:DSC07057.jpg Grafika:DSC07055.jpg

Alergolog stwierdziła, że powyższe zmiany wcale nie świadczą o AZS (gdyż nie wykryto czynnika alergicznego w testach z krwi). Mały ponoć ma ektodermalną skazę, czyli bardzo wysuszoną skórę wymagającą wyjątkowej pielęgnacji. Zalecono kurację Elidelem oraz jakimś kremem pielęgnacyjnym do suchej skóry. Co do kremu/oliwki nie było konkretnych wskazówek, gdyż każdy może inaczej na nie zareagować i należy samemu przetestować preparaty. WNIOSEK: zarówno w przypadku skazy ektodermalnej jak i AZS zalecenia lekarskie są bardzo podobne.

thumb|left|Tak wygląda buzia Krzysia po 2-dniowej kuracji Elidelem i Topialyse. Uszka co prawda nie widać, ale skórka pod nim również się zagoiła. Niestety nie udało się całkowicie wyeliminować plam na szyi i w zgięciach kolan.

Obecnie Krzyś ma 3 latka, plamki zniknęły. Ma od czasu do czasu małe czerwone szorstkie plamki na łydce.

Osoba dorosła

Poniżej umiarkowane zmiany atopowe u osoby dorosłej. Alergen nieznany - nie wystąpiła żadna zmiana diety czy otoczenia. Leczenie wewnętrzne: leki przeciwhistaminowe. Leczenie zewnętrzne: maść cholesterolowa z hydrokortyzonem, krem na lekobazie z acidi borici, emolienty, sterydy (Elosone, Elocom, Laticort), Elidel. Zmiany częściowo zaleczone.

Grafika:szyja.jpg Grafika:Szyja 1.JPG Grafika:Szyja 2.JPG Grafika:Kciuk2.JPG Grafika:Zgięcie2.JPG|Zgięcie łokcia Grafika:Dłoń coś tam widać.JPG Grafika:Dłoń12.JPG Grafika:Dłoń22.JPG Grafika:Dłoń32.JPG

Stopy (infekcja)

Grafika:stopy-1.jpg Grafika:stopy-2.jpg Grafika:stopy-3.jpg Grafika:stopy-4.jpg

Dodatkowe objawy niewidoczne na zdjęciu: utrzymujący się silny obrzęk stóp, kostek oraz podudzi. Efekt: praktycznie niemożność wychodzenia z domu.

Stopy z infekcją skóry. Stan lepszy lub gorszy utrzymywał się przez ok. 2 lata. Pierwszy pobyt w szpitalu: leczenie sterydami, mocnymi, ale kiepska organizacja szpitala spowodowowała nieregularność w smarowaniu. Po powrocie ze szpitala nawrót.

Drugi pobyt w szpitalu: leczenie mieszkanką sterydu i antybiotyku, zaaplikowanego na całe stopy. Stopy były dwa razy na dobę smarowane grubą warstwą maści robionej (antybiotyk+steryd) i owijane płótnem. I tak przez całe 2 tygodnie, czyli razem 28 smarowań, a raczej pływania w maści. Efekt: zaleczenie infekcji. Jednie na lewej (gorszej) stopie zostało jedno miejsce które ma tendencję do “paprania się”, na szczęście daje się opanować przy pomocy Protopiku i sterydów.

Może dam zdjęcia zaleczonych stóp, ale nie mam pojęcia kiedy

Buzia i szyja 3,5 letniego dziecka

Grafika:Madzia.jpg Grafika:Madzia_oczy.jpg Grafika: Madzia_szyja.jpg

Zdjęcia zrobione rano, zaraz po obudzeniu.

Zmiany na rękach - osoba dorosła

Grafika:HPIM2231 .JPG Grafika:HPIM2234 .JPG Grafika:HPIM2235 .JPG Grafika:HPIM2236 .JPG

Zmiany u dziecka 1,5-rocznego

Grafika:IgorMagaty1.JPG Grafika:IgorMagaty2.JPG Grafika:IgorMagaty3.JPG Grafika:IgorMagaty4.JPG Grafika:IgorMagaty5.JPG Grafika:IgorMagaty6.JPG

Iwa22

Grafika:Iwa22fotka1.JPG Grafika:Iwa22fotka2.JPG Grafika:Iwa22fotka3.JPG Grafika:Iwa22fotka4.JPG Grafika:Iwa22fotka5.JPG Grafika:Iwa22fotka6.JPG

Zmiany na rękach, osoba dorosła

Grafika:Img7557a.jpg Grafika:Img7560a.jpg

Emkacf

Grafika:Emka_1.jpg Grafika:Emka_2.jpg

Linki zewnętrzne

kategoria:multimedia